петък , юли 23 2021

Берое опита, но не успя да пребори Балкан

Сезонът за Берое приключи след загуба в третия 1/4 финал от Балкан. Срещата в Арена „Ботевград“ завърши 82:67 за домакините, които продължават към 1/2 финалната фаза в НБЛ. Берое показа част от своя потенциал и въпреки проблемите с контузени играчи взе първата част, задържайки своя аванс до средата на втората четвърт. Точно в минутите преди почивката обаче Балкан обърна хода на двубоя и взе водачеството, което не изпусна до самия край.

Мишо Комбаков, Джими Гавин, Седариан Рейнс, Симеон Илиев и Бишъп влязоха в началото за Берое. Балкан започна с 4:0, което стресна старозагорци. Бишъп и Рейнс взеха нещата в свои ръце и след няколко секунди резултатът вече бе 7:7. Силната серия на беройци продължи и те излязоха с цели 5 точки напред. От своя страна домакините реагираха и с помощта на Божидар Аврамов шампионите се приближиха, а след това и изравниха резултата. При 15:15 Балкан излезе с точка аванс. Още в следващото нападение беройци поведоха отново, а след още едно нападение поведоха с 4 пункта. Балкан не сполучи е в последния си опит и частта завърши при 18:22 за Берое.

След попадение за домакините Гавин успя да завърши по прекрасен начин нападение на старозагорци. При 20:24 точно 2:30мин. след началото на частта дойде и едноминутно прекъсване. Паузата помогна на беройци и със страхотен шут на Гавин от тройката те поведоха със 7 точки. Отново американецът бе близо до това да вдигне аванса на 9 точки, но не сполучи. Двата тима размениха няколко попадения, при които Балкан бяха по-активни и намалиха изоставането на 4 точки. За съжаление, старозагорци получиха серия от безответни точки, а това позволи на домакините да излязат напред с два пункта. Сушата за беройци приключи с две попадения на Павел Маринов от наказателната линия. Това обаче не бе достатъчно и с нова серия за по-малко от 3 минути Балкан излезе с 10 точки напред. С 23:11 домакините убедително взеха втората четвърт и вече водеха с 41:33.

Третата четвърт не започна добре за беройци, които бяха изправени до стената. Балкан увеличи своя аванс на 14 точки и задържа преднината си до средата на частта. Едва тогава нападението на беройци заработи. Павел Маринов и Рейнс успяха да свалят пасива на 7 пункта. Тройка на Балкан отново възстанови двуцифрения аванс на домакините. Двата отбора размениха попадения в заключителните секунди. В крайна сметка развръзката бе оставена за последната част, след като Балкан поведе с 61:50.

Баскетболистите на Берое хвърлиха всички сили в последната част, за да предотвратят загубата. Балкан обаче бе на нужната висота и не позволи на старозагорци да се приближат в резултат. Опитите на Любо Минчев да промени развоя на срещата също не дадоха резултат. В средата на частта домакините отвориха аванс от 16 пункта, която сложи край на интригата в двубоя и предопредели края на сезона за Берое.