вторник , май 11 2021

Победният поход на Берое-2 взе нова жертва

Серията от победи на втория отбор на Берое продължи и в отминалия кръг на „А“ група. Старозагорци сразиха Локомотив(ГО) с 91:55. Това бе шеста поредна победа за тима, воден от старши треньора Бойко Миленков. „Зелените“ записаха 11 успех от 14 двубоя в обединения регион „Юг+Център“.

Дамян Минков, Георги Бошнаков, Младен Георгиев, Калоян Колчев и Ивайло Иванов стартираха в срещата, играна в спортна зала Перущица. По-късно в срещата Бойко Миленков включи в игра Михаил Комбаков, Павел Спасов, Кристиан Михов, Мартин Бояджиев, Мартин Стоянов и Кольо Колев. Младите беройски надежди убиха интригата в двубоя още в първите минути. В края на първата част те вече водеха с 31:13. През вторите 10 минути „зелените“ свалиха оборотите, в резултат на което свалиха успеваемостта в нападение, запазвайки обаче доброто си представяне в отбрана. С 19:11 старозагорци се оттеглиха на почивка с повече от комфортен аванс – 50:24.

През втората част по-добра игра на беройци продължи и в третата четвърт. Старозагорци напомниха за силното си начало и с 27:14 увеличиха своя аванс до почти 40 точки. В заключителната част „зелените“ позволиха на Локомотив да съкрати минимално изоставането си. В крайна сметка срещата приключи с пореден убедителен успех за Берое-2.

Дамян Минков, Младен Георгиев и Михаил Комбаков преминаха границата от 10 точки за беройци. Тримата нанизаха съответно 23, 18 и 16 точки.