вторник , юни 15 2021

Любо Минчев: Показахме характер и воля и затова спечелихме

Берое спечели домакинския четвъртфинал срещу Балкан с 86:85. Старозагорци първоначално поведоха в резултата през първите две части, но в третата и началото на четвъртата позволиха на гостите да се откъснат. В заключителните минути с пределна мобилизация беройци наваксаха изоставане от 11 точки, за да спечелят и така да пратят серията в трети двубой в Ботевград. След срещата старши треньорът Любо Минчев бе видимо доволен от характера и мотивацията, които воденият от него тим демонстрира в хода на мача.

„Има една причина за успеха и това е промяната в настроението и желанието за игра на момчета. Имахме разбор и сериозен разговор вчера на тренировка и това даде резултат. Да, днес имахме и късмет. Липсваше в някои моменти организация, но това е заради напрежението. Важното е, че издържахме. Сега напрежението е в Балкан. Техният потенциал обаче е по-голям от нашия. Един отбор, ако се предаде, ще загуби. Днес показахме характер и воля и затова спечелихме. Изпитвам истинско удоволствие, че играчите показаха това, което исках от тях. Бях недоволен, че им позволихме да се откъснат в последната част, но отношението на отбора спечели двубоя. Павел Маринов би могъл да се включи за мача в Ботевград, но за Ники не мога да кажа. На него му предстои преглед. В тази къса ротация нямаме нормален тренировъчен процес“, заяви Любо Минчев.

Доволен от развоя на събитията на игрището бе и центърът Симеон Илиев.

„Сборихме се, Това беше разковничето. Показахме различно лице във всяка фаза на играта. Показахме характер. Искам да благодаря на всички мои съотборници за себераздаването и отношението. Ако играем така, таванът ни като възможности е съвсем друг. Не спряхме да тичаме ,да се борим и да бъдем фокусирани. Това направи възможно този успех. Ние имаме шансове и в третия мач. Да, контузените играчи ни липсват“, коментира Илиев.

Най-резултатен за старозагорци в срещата бе центърът Седариан Рейнс. Той отбеляза 20 точки и взе 6 борби. 17 добави Симеон Илиев, а Кейлъб Бишъп се отчете с 15. За втори пореден двубой Михаил Комбаков взе продължително участие в срещата. Младокът вкара 8 точки, взе 4 борби и асистира два пъти за 31мин., които прекара на игрището.