вторник , май 11 2021

Берое открадна победата от Черноморец

Берое направи страхотен обрат и с много мъдра и тактически правилна игра спечели мача си срещу Черноморец със 76:72. Поредният трилът между старозагорци и бургазлии се реши в заключителните секунди, в които „зелените“ демонстрираха хладнокръвие. Победата бе изключително важна за беройци, които с актив от 33 точки се доближиха до четвъртия Академик(Пловдив).

Дамян Минков, Симеон Илиев, Роуз, Фейджин и Рейнс влязоха за беройци в началото на двубоя. Гостите от Черноморец откриха резултата още с първото си нападение, но в обратната атака „зелените“ изравниха чрез Седариан Рейнс. Отново центърът изведе своя тим напред, след което тройка на Роуз отвориха аванс от 5 пункта за домакините. Те можеха да увеличат преднината си, но сгрешиха в нападение и вместо това бургазлии се приближиха. В средата на частта Черноморец изравни за 9:9. Берое отново дръпна напред с точни стрелби на Гавин и Симеон Илиев. До края на частта беройци удържаха своята преднина с 18:13.

Вторите десет минути започнаха по възможно най-лошия начин за домакините. Черноморец направи серия от 7:0, с която взе лидерството в мача. „Зелените“ прекъснаха сухата си серия, изравниха, а след малко излязоха напред в резултата при 23:22. Тройка за Черноморец прати гостите напред, след което последваха минути, в които двата тима редуваха кош за кош. Гостите излязоха с по-концентрирания тим и отвориха преднина от 8 точки, която до края на старозагорци стопиха с три пункта. Полувремето дойде при резултат 33:38 за тима от Бургас.

Смит откри резултата след почивката за Черноморец. Гостите бяха точно отново преди Фейджин да намери целта със страхотна тройка. Беройци задържаха устрема на гостите, въпреки че ротацията на отбора се наруши чувствително след контузията на Роуз в предходната четвърт. С нова тройка на Джими Гавин дистанцията между двата отбора бе свалена до 39:42. За жалост, в следващите минути Черноморец отново влезе в ритъм, който отвори за първи път двуцифрен аванс между двата отбора – 41:52 за гостите. След прекъсване, поискано от старши треньора Любо Минчев, Берое бе напълно преобразен. Старозагорци засилиха агресията в защита, а в предни позиции Гавин и Фейджин бяха безпогрешни, смъквайки изоставането на отбора до 3 точки – 52:55. В оставащите две минути и половина първоначално „зелените“ свалиха още точка от пасива, но Черноморец реагира с тройка, която прати бургазлии на 5 точки аванс. До края на частта малшансът не позволи на „зелените“ да свалят още от изоставането си, въпреки че във финалните секунди Рейнс и Симеон Илиев бяха близо до това да вкарат.

Берое влезе по-добре в последната четвърт. Черноморец обаче удържа аванс в рамките на две нападения. В игра за беройци влезе Михаил Комбаков. С две прекрасни нападения домакините излязоха напред в резултата – 64:63. Радостта им не продължи дълго и още в следващото нападение гостите обърнаха в своя ползва. След няколко неуспешни нападения домакините намериха целта и отново излязоха напред. Мачът отново влезе в режим – кош за кош. Двата тима разменяха водачеството в резултата при всяко нападение. Костаидн Лазаров пропусна отворена стрелба, след която гостите намериха целта от тройката. След две неуспешни напдения и за двата тима Джими Гавин прати в екстаз скамейката на Берое с тройка, която изведе „зелените“ на точка напред при оставащи 34 секунди до края. Бургазлии опитаха нападение, но сгрешиха. Лазаров отне, но при последващото бързо нападение бе фаулиран. Нов фаул срещу Гавин при оставащи 17 секунди до края. Нарушението прави гарда на линията за фаул. Джим бе безпогрешен за 74:71 при 16,4сек.. До края беройци не сгрешиха и след кош на Костадин Лазаров извоюваха своя успех със 76:72.