неделя , септември 26 2021

Берое загуби първия четвъртфинал от Балкан

Без петима от основните си баскетболисти Берое записа загуба от Балкан с 94:58 в първия четвъртфинален плейоф. Среща в Арена „Ботевград“ премина изцяло под диктовката на домакините, които още в самото начало наложиха своя ритъм над осакатения от контузии тим на старозагорци.

Мишо Комбаков замени в стартовата петица оперирания Кей Джей Фейгън. Рейнс, Симеон Илиев, Бишъп и Гавин допълниха стартовия състав на беройци. Балкан показа, че не е подценил срещата, въпреки че в редиците на старозагорци липсваха Николай Стоянов, Павел Маринов, Кей Джей, Костадин Лазаров и Брейди Роуз. Домакините поведоха с 9:0 още в първите няколко минути, а след прекъсване увеличиха своя аванс в резултата, достигайки до 26:4. Частта приключи при 31:9 за Балкан.

През втората четвърт представянето на старозагорци се подобри и тимът на Любо Минчев съумя да добави 14 точки към своя актив. Усилията на тима обаче не бяха достатъчно в отбрана, където Берое допусна 22 точки. На полувремето дистанцията между двата тима бе точно 30 пункта.

След почивката старозагорци успяха да ограничат своя противник в нападение, сваляйки успеваемостта на домакините до 19 точки. От другата страна обаче беройци вкараха 14, което добави към пасива на отбора още 5 пункта преди последната четвърт.

Последните десет минути от мача бяха най-добрите за Берое в Арена „Ботевград“. „Зелените“ от Стара Загора влязоха по-добре в частта. Младата надежда Михаил Комбаков се разигра и набързо успя да отбележи 8 точки, 6 от които с точна стрелба от тройката. Симеон Илиев и Джими Гавин също добавиха към актива на беройци, които свалиха изоставането си до 31 точки. Георги Бошнаков се появи в игра в заключителните минути. Балкан успя с няколко успешни нападения да вдигне преднината си до 39 точки. С 22:21 домакините от Ботевград взеха и последната четвърт, спечелвайки срещата с крайното 94:58.