неделя , септември 26 2021

Берое загуби от Академик

Берое загуби полуфинала от Балканската лига срещу Академик с 66:62. Старозагорци не успяха да надделеят при шестия си опит срещу този съперник. „Зелените“ отново показаха дух и въпреки проблемите с контузени играчи, задълбочили се с травма на Симеон Илиев, бяха много близо до достигане на финала в надпреварата.

Джими Гавин, Седариан Рейнс, Мишо Комбаков, Симеон Илиев и Бишъп стартираха за старозагорци. Берое излезе напред след точни попадения на Рейнс и Гавин, който бе точен на два пъти от линията на наказателния удар. Академик реагира мигновено с две успешни нападения, след което Мишо Комбаков намери целта с много хубава стрелба от тройката. Пловдивчани отвърнаха със серия от 4 точки, която изведе тима на символичните домакини напред. Михаил Комбаков обаче показа своите качества и на два пъти завърши по чудесен начин нападения на своя отбор. Старозагорци задържаха аванс от три точки в продължение на около две минути. Поредицата от неуспешни опити на двата тима завърши с две точни стрелби на Бишъп от наказателна линия, която направи резултата 8:13 за Берое. Прекрасна комбинация на „зелените“ завърши с тройка на Симеон Илиев, която изведе беройци на 8 точки преднина. До края Академик свали част от изоставането си частта приключи в полза на старозагорци – 15:20.

Берое не влезе добре във втората четвърт. След по-малко от 3 минути резултатът в двубоя бе изравнен – 22:22. Успешната стрелба на беройци намаля, което се отрази светкавично. Любо Минчев взе прекъсване, което имаше ефект. Симеон Илиев бе точен от тройката. Няколко грешки на старозагорци при изнасянето на топката провали опита им да се откъснат пред своя противник. Академик излезе напред в резултата три минути преди почивката. Контузия на Симеон Илиев направи ситуацията за Берое много сложна. Междувременно Академик продължи да води играта, увеличавайки своята преднина на 8 пункта. С тройка в края Дамян Минков намали за 38:33 в ползва на Пловдивчани.

Обратно на събитията от началото на предишната част след паузата старозагорци много бързо наваксаха изоставането и изравниха резултата – 38:38. Двата тима много трудно намираха целта. Академик отвори аванс от 4 точки, но много бързо „зелените“ отново се приближиха, а след точна стрелба на Джими Гавин излязоха напред в резултата. На свой ред Берое направи преднина от 4 точки. До края на частта беройци допуснаха няколко грешки, които позволиха на Академик да завърши частта с точка преднина – 46:47.

В последната част Академик и Берое продължиха гонитбата. Двата тима вървяха ръка за ръка в резултата. Надлъгването продължи до самия край на срещата. Въпреки множеството проблеми „зелените“ не се предадоха и показаха, че желаят успеха срещу пловдивчани. 61:59 за Академик 2 мин. преди края. Секунди преди края старозагорци изоставаха с 65:62. До края Берое сгреши в решителното нападения, а мачът завърши при 66:62.