понеделник , ноември 29 2021

Берое отстъпи на Лукойл Академик

Берое записа осма загуба в първенството на Националната баскетболна лига. В дербито на 25-я кръг „зелено-белите“ отстъпиха на Лукойл Академик със 79:94 като гост.

Двубоят в залата на спортния комплекс в Правец започна равностойно и в първите пет минути двата тима си разменяха непрекъснато водачеството. Едва след това домакините успяха да вземат предимство, възползвайки се и от грешките в играта на Берое. Така шампионите спечелиха първата част с 26:20.

Още в началото на втората четвърт обаче Берое успя да намали изоставането си на четири точки. Последва нов щурм за домакините и разликата стана двуцифрена – 33:22. На почивката пък разликата бе 19 точки в полза на Лукойл Академик – 50:31. Лошата новина за треньорския щаб, освен голямата разлика, пък дойде от получените контузии на Тенчо Тенчев и Николай Николов. Първият напусна терена с изкълчен глезен малко повече от 3 минути преди края на частта, две минути по-късно Николай Николов също напусна заради травма след сблъсък със Стипе Тесия.

След почивката Берое навакса част от изоставането си преди да остане и без Омари Гудул напуснал за пет лични нарушения. Домакините се възползваха и поведоха със 76:56. През последната четвърт ситуацията на паркета не се промени и Лукойл спечели с 94:79.

Това бе общо четвърти мач между двата тима този сезон. Лукойл обаче е убедителен лидер в серията с 3 победи, Берое спечели само веднъж – на финала в турнира за Купата на България. Успехът тази вечер гарантира на шампионите първото място в редовния сезон, Берое пък продължава битката за второто място. В следващия кръг на 14 април (петък) Лукойл Академик приема Рилски спортист, а Берое гостува на Академик Бултекс 99.