понеделник , ноември 29 2021

Преобразен Берое показах дух и спечели драматично срещу Балкан

Берое спечели драматично втория плейофен двубой срещу Балкан с 86:85. Старозагорци бяха напълно преобразени и благодарение на това стигнаха до успеха.

Мишо Комбаков отново влезе в стартовата петица, а с него на игрището за старозагорци започнаха още Симеон Илиев, Джими Гавин, Роуз и Рейнс. След откриващо попадение за Балкан беройци излязоха напред с 3:2, но гостите отново взеха преднина. Двата тима разменяха водачеството в резултата в хода на цялата част. В тези минути Берое показаха коренно различно лице от това, което тимът представи като играчи в Ботевград. В заключителните минути на частта „зелените“ от Стара Загора отвориха преднина от повече от едно нападение. Беройци поведоха с 24:16. Балкан успя да реализира 9 точки до края на частта, докато домакините вкараха 2, с което пратиха първата четвърт в своя актив.

Преди да изтече минута от втората част гостите свалиха 4 точки от изоставането си. С пет точки на Симеон Илиев беройци се измъкнаха на 8 пункта напред. Старозагорци бяха близо до това да направят аванса си двуцифрен, но сгрешиха и вместо това Балкан се приближи до тях след две успешни атаки. 4,20мин. преди полувремето резултатът бе изравнен – 33:33. Джими Гавин бе точен на два пъти от наказателната линия, Божидар Аврамов с тройка изведе гостите напред. Чрез Гавин и Ваклинов беройци успяха да поведат с 4 пункта. Това обаче не се оказа достатъчно и след серия от 6:0 за Балкан гостите се оттеглиха с преднина от 2 точки – 40:42.

След почивката отново Балкан влезе по-силните в първите две минути. Тимът от Ботевград дръпна напред с 8 точки, но беройци показаха, че не са се предали. Симеон Илиев, Рейнс и тройка на Комбаков вдигна актива на домакините на 49 точки. В защита обаче старозагорци допуснаха няколко попадения и разликата се задържа около шестте точки. С малко повече концентрация в нападение и агресия в отбрана беройци успяха да се приближат на едно нападение от своя опонент. Този диапазон се задържа до самия край на частта. Въпреки опитите и силите, които хвърлиха, играчите на Берое не успяха да излязат напред, но се залепиха на точка зад Балкан – 59:60.

За съжаление, в последната четвърт гостите стартираха със серия от 10:0. Тройка на Рейнс 2,30мин. след началото на частта сложи край на сушата за Берое. Още в следващото старозагорско нападение Бишъп беше точен също от тройката и свали пасива на 5 пункта. Дамян Минков и Бишъп допълниха беройската серия от 10:0, което отново залепи домакините на точка зад Балкан – 69:70. След неуспешно нападение на гостите старозарци организираха атака, в която отново Бишъп намери целта, пращайки Берое напред в резултата за първи път през второто полувреме. Равенството бе възстановено за кратко, но Джими Гавин изведе старозагорци с 3 точки напред. Станимир Маринов изравни с тройка. Изключителна тройка на Гавин отново върна преднината на беройци. След няколко неуспешни нападения и за двата тима Рейн все пак намери целта от наказателната линия. Авансът на Берое набъбна на 4 точки 2,17мин. преди края. Мишо Комбаков бе безпогрешен от наказателната линия на два пъти. Тройка на Аврамов направи резултата равен. Грешка в нападение за домакините даде възможност за бърза атака на Балкан, които не сгрешиха и излязоха напред с две точки точно 29сек. преди края. Тройка на Бишъп изпрати беройци с точка напред само 13 секунди преди края. В края Балкан не намери целта и Берое спечели, пращайки серията в трети мач.