вторник , април 13 2021

Драматичен успех за Берое във Варна

Берое спечели гостуването си на Черно море Тича със 76:80. Решаващ за успеха на старозагорци се оказа силното включване на младите баскетболисти Дамян Минков и Михаил Комбаков. „Зелените“ допуснаха сериозен обрат в хода на срещата, но за щастие в нейния край се поздравиха с успеха.

Първата част започна добре за домакините, които отвориха аванс от 7 пункта. Старозагорци успяха да наваксат и в края се залепиха плътно до варненци – 20:19.

През втората четвърт ситуацията на игрището коренно се промени. Беройци наложиха своята игра и много бързо излязоха напред в резултата. Преднината на „зелените“ скочи до 18 точки. Със силните заключителни секунди домакините свалиха пасива на 12 пункта – 32:44.

Картината в третата част тотално се промени. Заради натрупаната умора и късата ротация беройци започнаха да грешат повече. Домакините от своя страна намериха ритъма си и взеха частта с 22:12.

Берое влезе в последните минути със само две точки преднина. Малко след старта на последната четвърт те вече изоставаха в резултата. 4:46мин. преди края на срещата изглеждаше, че старозагорци ще допуснат загуба, след като изоставаха в резултата с цели 13 пункта. Тогава дойде часът на младата кръв в зелените редици. Дамян Минков и Михаил Комбаков понесоха Берое към обрат в резултат. Брейди Роуз в заключителните секунди затвърди успеха с две точки. Така Берое спечели със 76:80