понеделник , ноември 29 2021

Берое загуби от Ямбол

Берое загуби домакинството си от Ямбол със 75:83. „Зелените“ бяха с много къса ротация след контузиите на трима ключови играчи, което даде сериозно отражение през второто полувреме на срещата. Въпреки двуцифрения аванс в началото на последната четвърт старозагорци свалиха изоставането и бяха много близо до изненадата, но в крайна сметка не успяха.

Симеон Илиев, Гавин, Дамян Минков, Кей Джей и Рейнс влязоха в игра за Берое. В първата минута от срещата и двата отбора не намериха целта. Първи до откриване на резултата стигнаха гостите от Ямбол, но в ответната Фейджин бе точен от тройката. След размяна на две попадения ямболии поведоха с 5 точки. Беройци отговориха със серия от 5:0. В средата на частта старозагорци успяха да се откъснат напред с 20:12. „Зелените“ имаха шанс да отворят двуцифрен аванс, но Гавин не намери целта от тройката. Със серия от 8:0 Ямбол се добра до ново равенство. Беройци отново дръпнаха с 5 точки, но до края гостите направиха нова серия от 7 безответни точки. В заключителните секунди двата отбора размениха по още попадения за крайното 27:29.

Кош за кош и разлика в рамките на две точки. Така протече цялата втора част на срещата между Берое и Ямбол. Старозагорци много бързо наваксаха изоставането от първите минути и излязоха напред, но през възможност да се откъснат по-сериозно. Михаил Комбаков влезе в игра за домакините, оставайки на игрището през по-голямата част от втората четвърт. След няколко равенства в хода на частта домакините се оттеглиха с аванс от една точка – 45:44.

В първите минути на третата част паритетът между двата тима се запази. При 52:51 в своя полза старозагорци допуснаха няколко грешки, които бяха наказани от Ямбол. В края на това игрово пропадане „зелените“ изоставаха с 9 точки. Бишъп бе точен веднъж от линията за наказателни удари, но с ново успешно нападение Ямбол отвори двуцифрен аванс. Беройци добавиха още 4 точки към актива си, но допуснаха 6, с които изоставаха с 57:68 преди началото на последната част.

Първите три точки в последната част отидоха в актива на гостите. Точно стрелба на Гавин от тройката даде надежда на „зелените“ за обрат. За съжаление, Ямбол отново намери целта в обратното нападение. Кей Джейс с нови три точки свали пасива на беройци до 10 точки. Пробив на Фейджин бе завършен с добавка на Ваклинов, а след атака отново националът добави 2 точки. След много здрава защита Берое се приближи на 6 пункта от Ямбол при 4:31мин. до края. След прекъсване гостите намериха целта, а беройци върнаха попадението в обратното нападение. За съжаление, беройци не успяха да направят втори пореден обрат и отстъпиха със 75:83.