вторник , април 13 2021

Любо Минчев: „През първата част бяхме равностойни, но умората и контузиите се отразиха“

Берое загуби гостуването си на Балкан със 106:84. Старозагорци поведоха с 10 точки през първата половина на двубоя, но след почивката отстъпиха от шампиона на НБЛ. След срещата старши треньорът Любо Минчев говори за проблемите с контузени играчи и ограничената ротация. Той подчерта, че тимът мисли мач за мач.

„Първото полувреме беше равностойно поради две причини. Едната е, че ние в самото начало бяхме свежи, а другата – че противникът игра също меко през първото полувреме. Ние, докато сме свежи, играем добре в нападение, но после, като дойде умората – нито в защита, нито в нападение. Отсъствието на поне трима опитни човека се отразява. За мен най-основният проблем на отбора е неговата тренираност. Като не може да тренира един отбор, няма как да има издръжливост и добра физическа годност. С вързани ръце съм. Това ни е ситуацията, това е състоянието. Колкото можем, толкова. Не гледам толкова напред като четвъртото място в редовния сезон, а мач за мач. Не мога да си правя вече никакви сметки“, заяви Минчев.

Баскетболистът на Берое Павел Маринов коментира: “ „Може би не ни достигна координация в защита. Със сигурност на пикенрол не успяхме да спрем големите им играчи. Изглеждаше сякаш всичко им се получава много лесно при тях. Просто отборната ни защита се пропуска в тази фаза на играта. Прекалено много е да ни вкарат 106 точки. Очевидно пазим сили за някъде, не виждам и за къде. Ротацията ни е къса, но това не е оправдание. Можеше да играем по-бавно, с по-дълги нападения, малко по-умно, най-малкото да накъсаме играта. Не го направихме и резултатът е налице. Станислав е опитен състезател и играта му е базирана на играта в защита, Ники е в едни от най-добрите си години за баскетбол, има самочувствие и е в националния отбор. Със сигурност липсата им ни се отразява на отборната игра, но това не е оправдание. И те имат проблем със състава. Мачът беше равен. Ако бяхме по-сериозни в защита, даже аз смятам, че и на полувремето трябваше да водим. Ще гледаме видео и ще разберем каква е причината за този резултат.“

В срещата Бишъп отбеляза 16 точки, Джими Гавин добави 15 и 9 асистенции, а Павел Маринов завърши също с 15 пункта и 5 борби.