вторник , април 13 2021

Берое загуби гостуването си на Гилбоа Галил

Берое загуби от израелския Гилбоа Галил с 53:88. Николай Стоянов, Станислав Ваклинов, Кей Джей Фейджин и Джими Гавин пропуснаха срещата, в която „зелените“ бяха равностойни само през първата част. Това бе първа загуба за старозагорци от група „F“ на Балканската лига.

Костадин Лазаров, Брейди Роуз, Павел Маринов и Седариан Рейнс започнаха за Берое в срещата. След две неуспешни нападения за двата тима Лазаров с хубав пробив откри резултата. Домакините реагира и изравниха, но в следващите две минути Рейнс наниза 6 поредни точки след асистенции на Костадин Лазаров. Преднината на старозагорци набъбна до 7 пункта, след като Павел Маринов намери целта. В този момент обаче домакините придобиха увереност и заиграха по-организирано. В средата на частта те вече се приближиха максимално до „зелените“. Гилбоа Галил излезе напред в заключителните минути. Тимът от Израел взе частта с 18:16.

През втората четвърт беройци отново влязоха по-добре в играта. Брейду Роуз бе точен от наказателната линия за 18:18. От този момент обаче Галил Гилбоа наложи своята игра. Домакините доминираха в единоборствата. Любо Минчев опита да промени нещо с вкарването в игра на Мишо Комбаков и Дамян Минков, но това не даде особени резултати, предвид ръстовото и физическо предимство на тима от Израел. С 21:8 във втората част домакините поведоха в резултата с 39:24 на почивката.

За жалост, картината след почивката не се промени особено. Галил Гилбоа продължи да доминира, докато старозагорци изпитваха сериозни затруднения в двете фази – отбрана и защита. Домакините намираха целта в своите нападение. Разликата премина 30 точки в хода на третата четвърт. Това допълните разстрои играта на „зелените“. Те успяха да вкарат 7 точки в десетте минути, а допуснаха 24.

Последната част започна при 63:31. След първоначалните равностойни минути, в които играта вървеше кош за кош, домакините отново надделяха и увеличиха своя аванс.  В крайна сметка срещата завърши при крайното 88:53.