събота , февруари 27 2021

Берое – 2 с нов успех в „А“ група

Вторият отбор на Берое не даде никакви шансове на Лакомотив (Горна Оряховица) и спечели гостуването си с категоричното 48:71. Срещата в габровската зала „Орловец“ премина изцяло под диктовката на момчетата на Бойко Миленков.

Още до почивката младите беройци водеха със 17 точки. Причина за убедителната преднина бе категоричният успех в първата част с 5:15, както и развиването на аванса във втората, в която „зелените“ вкараха 22, а допуснаха 15. След леко отпускане в третата четвърт, отишла в актива на домакините, в заключителните минути Берое отново доказа своето превъзходство с 12:22 и краен резултат 48:71.

Берое – 2 спечели въпреки липсата на Дамян Минков, който получи травма в играната вчера контрола с отбора на Ямбол. Михаил Комбаков и Петър Тояганов вкараха 18 и 15 точки за успеха. Младен Гоергиев записа дабъл-дабъл с 11 точки и 11 борби.

Това е втори успех за беройци след обединението на зона „Юг“ и „Център“. „Зелените“ са временни лидери в класирането.