събота , февруари 27 2021

Нов малшанс за Берое 2 срещу Несебър

Вторият отбор на Берое загуби злощастно днешния си двубой срещу Несебър с 82:84. Срещата в хасковската зала „Дружба“ се превърна в повторение на мача между двата тима от преди седмица, когато отново с две точки разлика старозагорци бяха от губещата страна.

Михаил Комбаков, Дамян Минков, Павел Спасов, Калоян Колчев и Кристиан Михов започнаха в двубоя за беройци. Тимът на Несебър обаче стартира по-добре. Старозагорци не успяха да се организират по най-добрия начин в първата част и отстъпиха в нея с 22:16. Картината през втората четвърт се промени и Берое-2 взе инициативата. С 21:24 в полза на старозагорци полувремето дойде при аванс за Несебър от три пункта – 43:40. В третата четвърт отново символичните домакини имаха преднина и 24:16 поведоха с двуцифрен аванс пред беройци преди да се изиграят последните 10 минути от двубоя. Беройци не се предадоха. Играчите на отбора хвърлиха много усилия в заключителните минути и бяха близо до заветната цел. Старозагорци вкараха 26 и допуснаха 17 точки в частта, но попадение за Несебър в последните секунди наклюни везните в тяхна посока за крайното 84:82.

Мишо Комбаков отбеляза 24 точки, направи 9 асистенции и овладя 7 борби. С най-висок коефицент от 27 за втория отбор на Берое се отличи Дамян Минков. Баскетболистът записа дабъл-дабъл с впечатляващите 19 овладени борби, 22 вкарани точки и 4 асистенции. Петър Тояганов добави 14 точки.

Това е трета загуба за Берое-2 в Регион „Юг“ на баскетболната „А“ група, в която стаозагорци имат и 3 победи.