вторник , март 2 2021

Минчев: „Не ми хареса нападението ни“

Берое направи изключително завръщане след лошото начало на срещата с Академик(Пловдив). Старозагорци наваксаха 17 точки изоставане във втората четвърт. За съжаление, след почивката силните на гостите не стигнаха за първи успех над този опонент. Берое загуби с 97:89 точки двубоят срещу пловдивчани, който имаше и явен залог за четвъртата позиция в класирането. След мача старши треньорът на „зелените“ Любо Минчев заяви:

Повтарям се, но вече няколко пъти казах, че отборите ще имат проблем с постоянството. Академик бяха изключително борбени, но са ни спечелили по-специално борбата в нападение. Това е основният ни проблем и като организация нападението ни не ми хареса. Трябваше да изиграем един мач за четвъртото място и не го направихме.“

Коментар на развоя на двубоя направи и гардът Брейди Роуз, който завърши срещата с впечатляващите 6 тройки от 7 опита.

Играхме лошо в първата четвърт, след това се подобрихме. Често излизаме от моментите ни на концентрация, което е недопустимо. Лично аз се опитвам всеки път да изляза и да дам най-доброто от себе си. Днес стрелбата ми вървеше, но да допуснеш 97 точки наистина е прекалено много“, заяви Роуз.

Шестте тройки помогнаха на Брейди да завърши срещата като топ реализатор с 25 точки. Джими Гавин се нареди зад него за беройци с 18 точки и 6 асистенции, които му донесоха и най-високия коефициент в редиците на отбора – 24. С 5 асистенции и 14 точки завърши Павел Маринов. Николай Стоянов е играчът с  най-много борби за Берое в срещата с Академик – 7.