понеделник , януари 25 2021

Любо Минчев: „Не отговорихме на енергията, с която домакините играха“

Берое загуби гостуването си в София на Левски Лукойл с 66:100. Развоят на събитията в зала Универсиада бе причина за минорното настроение в състава на старозагорци. След срещата старши треньорът Любо Минчев определи показаната от домакините енергия в хода на целия двубой като основна причина за голямата разлика в резултата.

„До полувремето се държахме, въпреки проблемите, които имахме в атака. Третата четвърт обаче рухнахме, а причината са две неща: слабото нападение и два пъти по-слабата ни защита. Не успяхме да отговорим на енергията, с която Левски игра в защита, което предреши изхода на двубоя и доведе до тази огромна разлика накрая. Знаех отлично, че те играят с такава енергия, но това, което ни изненада е, че играха така от началото – до края на мача“, заяви Любо Минчев.

Пред екипа на Max Sport 2 баскетболистът Николай Стоянов коментира, че натрупаната умора и липсата на няколко играчи са довели до тежкото поражение.

„Умората си каза думата, не искам да се оправдавам, това е само втората среща от тежката серия, която ни предстои. Просто изгубихме ритъм. Първото полувреме се държахме, изпълнявахме указанията на треньорското ръководство, но през второто полувреме всичко се срина само за един миг и после нямаше връщане назад към показаното от нас през първата част. Преди Коледа си пожелах от Нова година да видя агресия и огън в очите на моите съотборници и в моите очи включително, но искам това да го виждам в продължение на 40 минути, а не в определени промеждутъци от двубоите ни. Надявам се, че ще се случи още в следващия ни мач“, коментира Стоянов.