вторник , март 2 2021

Любо Минчев: „Доволен съм от представянето ни“

Берое премина границата от 100 точки за убедителен успех над северно македонския Куманово 2009. Старозагорци не оставиха шансове на своя опонент и напълно заслужено спечелиха със 105:76. Беройци наложиха своята доминация от първата до последната минута. В началото на последната четвърт авансът на домакините достигна до 35 точки, след изключително силна игра в отбрана и много висок процент на точните стрелби. Успехът за Берое бе четвърти за тях в група „Е“ на Балканската лига.

След срещата старши треньорът Любо Минчев изрази удовлетворение от победата и начина, по който отборът е стоял на паркета.

„Доволен съм от начина, по който играхме. Имахме бързи атаки през първата част и това ни помогна. Имахме много отворени стрелби, които вкарахме. Играхме с висок процент стрелба.  На нашите опоненти им липсваше свежест. Срещу Акадим те бяха много по-стабилни. Наистина съм доволен“, заяви старши треньорът.

Симеон Илиев акцентира на високия процент успешна стрелба през първата част.

„Мисля, че отначало излязохме много агресивни. Видяхме, че те са уморени след вчерашния мач в Пловдив. Имахме страхотен процент през първата част при стрелбата. Имахме комуникация, а и си подавахме топката много добре“, каза високият баскетболист.“

Петима играчи на Берое завършиха двубоя с повече от 10 точки. Брейди Роуз вкара 18, Кейлъб Бишъп добави 17, Ники Стоянов наниза 16, Павел Маринов с 15, а Дерик Джийн завърши с 12. Джими Гавин завърши срещата с 8 асистенции. Павел Маринов от своя страна отново записа най-голям брой взети борби – 8. Младите баскетболисти Михаил Комбаков и Младен Георгиев се отчетоха с по три точки, а Дамян Минков взе 3 борби за времето, което прекара на паркета.