събота , февруари 27 2021

Берое с ценна победа при гостуването в Ямбол

Берое спечели гостуването си на Ямбол със 78:93. След трудно влизане в първите минути, старозагорци намериха своята игра и в останалата част на двубоя доминираха над своя опонент. С успеха „зелените“ се реваншираха за домакинската загуба от Ямбол в края на миналата година.

Берое влезе в срещата с петица от Дерик Джийн, Джими Гавин, Седариан Рейнс, Павел Маринов и Николай Стоянов. След малко по-добрия старт, в който старозагорци отбелязаха 4 точки, домакините взеха инициативата и поведоха със 7:4. Тройка на Джийн възстанови равенството, но след това попадение беройци допуснаха мини серия в полза на Ямбол от 5:0. Домакините успяха да отворят преднина от 6 пункта, която успяха да развият в последните минути до 9 точки. Точна стрелба от тройката на Гавин свали пасива на Берое отново на 6, а с попадението частта приключи при 28:22 за Ямбол.

Домакините успяха да задържат своята преднина и в първите няколко минути на втората четвърт. Решимостта на Берое да изравни обаче даде резултат. В средата на частта „зелените“ първо „догониха“, а след това и „изпревариха“ своя опонент. Тройка на Брейди Роуз изведе тима на Стара Загора напред в резултата с 37:35. Треньорът на Ямбол Тони Дечев реагира с прекъсване, след което обаче гостите продължиха да трупат преднина. Ники Стоянов и отново Роуз направиха резултата 42:35 за Берое. Тройка за домакините 2 секунди преди края оформи резултата преди почивката.

Бишъп заби в коша на Ямбол за първите две точки след паузата. Домакините обаче съумяха да се приближат максимално до старозагорци след две успешни нападения, между които „зелените“ пропуснаха да отбележат. Джими Гавин с две последователни нападения върна четири точковата преднина за своя отбор. След двете попадения на американеца беройци затвориха своя кош и нападенията на Ямбол не успяваха да намерят целта. 3 от 3 при наказателните удари за Роуз изстреля Берое на 6 пред Ямбол. Домакините влязоха в ролята на догонващия отбор, който независимо от усилията, не успява да се доближи до противника си. За това спомогна много концентрираната игра на старозагорци в нападение, където след средата на третата четвърт Павел Маринов, Ники Стоянов и Джийн изведоха още по-убедително беройци напред. Попадение на Рейнс 30 секунди преди края на частта за първи път позволи на гостите да поведат с двуцифрен резултат. 15:23 за Берое в третата четвърт и общ резултат от 53:65 в тяхна полза.

С много увереност в представянето си старозагорци продължиха да трупат преднина пред Ямбол. По-малко от 3 минути след началото на заключителната част Роуз, Симеон Илиев, Джийн и Павел Маринов доведоха резултата до 58:74. Авансът очевидно твърде рано успокои беройци, които допуснаха няколко пропуквания в своята отбрана, довели до сваляне на преднината на отбора до 9 точки. Любо Минчев взе прекъсване, за да реорганизира представянето на своя отбор. Точна стрелба от тройката на Ники Стоянов отново прати старозагорци на 10 точки пред Ямбол. Още в следващото нападение домакините отговориха с нови 3 точки. Нова силна серия на беройци на практика отказа ямболии, които допуснаха отново разликата да набъбне до 12 пункта. До края Берое не позволи повече спадове и закономерно стигна до ценния успех над Ямбол с 93:78