понеделник , януари 25 2021

Важен успех за Берое при тежкото гостуване във Варна

Берое измъкна победата при гостуването си във Варна на Черно море Тича с 78:62  . Старозагорци стигнаха до успеха с много силно представяне в последната част. Беройци хвърлиха много усилия, за да достигнат до така желания успех, с който да се реваншират за домакинския си провал срещу Ямбол. Това бе трети триумф за „зелените“ в НБЛ и отново далеч от дома. Мачът ще се запомни и с дебюта на новото попълнение за Берое Джими Гавин.

Любо Минчев заложи на Брейди Роуз, Павел Маринов, Рейнс, Симеон Илиев и Дерик Джийн. Беройци се пребориха за първата топка, но опитът им за нападение не сполучи. Успех имаха домакините, които откриха резултата с 3:0. Рейнс с много здрава игра под коша на „моряците“ се отчете с първите две точки в актива на старозагорци. Варненци отговориха подобаващо. След кош на Роуз домакините направиха мини серия и вече водеха с 9:4. В тези минути за „зелените“ от Стара Загора дебютира Джими Гавин, който влезе на мястото на Дерик Джийн. Берое отговори на предизвикателство със своя серия, която изведе старозагорци напред с 14:9. Обратите в частта обаче не свършиха до тук. Частта влезе в момент, в който „моряците“ отново със солидна игра в отбрана ограничиха нападението на своя противник. Това им даде серия от 11 безответни точки. С нея Черно море спечели частта с 20:14.

Серията за „моряците“ продължи и в самото началото на втората четвърт. Беройци все пак сложиха край на точковия възход на своя опонент, но в първите минути не успяха да се доближат до варненци. Черно море задържаше преднината в диапазона 6-8 пункта, а за момент дори достигна до 10 точки. Любо Минчев реагира с няколко промени, които имаха положително влияние. След средата на частта беройци намериха своята игра и минута преди края изравниха за 34:34. Двата отбора размениха по още едно попадение и завършиха полувремето с равенство 36:36.

Паритетът между домакините от Варна и гостите от Стара Загора продължи и след почивката. Играта през по-голямата част на третата четвърт вървеше кош за кош. С две успешни стрелби от тройката „моряците“ съумяха да дръпнат леко напред. Бърз пробив на Гавин обаче завари неподготвена отбраната на варненци. Освен попадението американецът си спечели и наказателен удар, който отбеляза. С по-мотивирана и здрава игра Берое успя да излезе трайно напред в резултата, макар и авансът да бе твърде крехък. Домакините опитаха да изравнят, но не успяха. С 16:19 в своя полза и 52:55 в общия резултат беройци влязоха в последната четвърт с минимална преднина.

Последната част показа, че играчите на Берое бяха оставили най-доброто, на което са способни, за самия край. Ударното начало за гостите им донесе резултат от 12 отбелязани точки и едва 2 допуснати. Развоят на събитията напълно разколеба домакините, които вече виждаха, че победата им се изплъзва. За кратко беройци допуснаха намаляване на своя аванс до 8 точки, но нова хубава серия подпечата така важната победа при традиционно тежкото гостуване във Варна. Берое спечели с 62:78.