четвъртък , декември 3 2020

Берое загуби втория си двубой от Балканската лига

Берое не успя да победи черногорския Теодо като гости и отстъпи със 74:70. За старозагорци големите отсъстващи бяха тримата национали Павел Маринов, Станислав Ваклинов и Николай Стоянов. На тяхно място Любо Минчев използва младите надежди Михаил Комбаков, Младен Георгиев, Костадин Лазаров и Дамян Минков.

Костадин Лазаров, Бишъп, Мичъл, Роуз и Рейнс стартираха за Берое. Домакините първи откриха резултата в срещата, но след началните 2 точки беройци много намериха своя игрови ритъм и направиха серия от 9 последователни точки. Последва леко отпускане в редиците на старозагорци, което позволи на черногорци да намалят изоставането си на само една точка. Берое успя да се съвземе от мини кризата и с много солидна игра в отбрана и повече концентрация в предни позиции отново отвори нелош аванс, който към края на частта достигна до 8 пункта. С точки в заключителните секунди Теодо отново намали аванса на старозагорци. При резултат 14:19 за Берое приключи и първата четвърт.

След паузата старозагорци по-трудно успяваха да завършват успешно нападенията си. Наред с това представянето в отбрана също се влоши. Беройци задържаха за известен период от време аванс в резултата, но към средата на втората четвърт домакините изравниха. При резултат 27:32 в своя полза „зелените“ допуснаха противникът им да запише серия от 9 точки. Така тимът от Черна гора обърна развоя на мача в своя полза. До края на полувремето старозагорци все пак се събраха и минимизираха изоставането си до 1 точка – 36:35.

Липсата на ширина в състава на Берое се усети с особена сила в третата част. Старозагорци разчитаха на младите Михаил Комбаков, Младен Георгиев, Дамян Минков и Костадин Лазаров, но опитът на играчите на Теодо натежа именно в третата част. Петицата на старозагорци за кратко успя да обърне резултата в своя полза, но впоследствие домакините наложиха превес и дори създадоха комфортен аванс. Частта приключи при 20:12 за Теодо и общ резултат от 56:47.

За радост на своите фенове в началото на заключителната четвърт беройци показаха, че далеч не са се предали. С много усилия те успяха да наваксат изоставането си и изравниха. Черногорци се събудиха и отговориха на предизвикателството с 4 точки в коша на „зелените“. Тройка на Бишъп отново приближи гостите. 3,41мин. преди края Берое поведе с 65:66. Домакините отговориха с прекъсване на играта, след което отново излязоха напред в резултата след успешно нападение. В оставащите секунди няколко неточности в предни позиции попречиха на „зелените“ да се поздравят с успеха. Последният сигнал дойде при крайното 74:70