четвъртък , декември 3 2020

Коментарът на водещите лица след драмата Берое – Левски Лукойл

Въпреки афекта от събитията, белязали заключителните секунди на срещата между Берое и Левски Лукойл, в която „зелените“ отстъпиха със 77:79 след много противоречиво съдийско отсъждане в края, старши треньорът Любо Минчев обърна внимание на играта на ръководения от него отбор. Специалистът бе категоричен, че в хода на дерби мача старозагорци са допуснали много грешки, позволявайки на два пъти „сините“ да изравнят:

„Не много добър мач и за двата отбора, след като имаме по 20 грешки. Не мога да кажа, че качеството бе много добро. Очевидно Левски Лукойл не са в най-доброто си състояние, а ние сме много неопитни. Това нещо си пролича в последните 2-3 минути. Избързахме точно в последните минути“, заяви Любо Минчев

Ники Стоянов отказа да коментира съдийството. Сърцатият играч също като своя старши треньор насочи вниманието на пропуските:

Интересен за гледане мач. Много здрав сблъсък. Имахме своите големи шансове. Водихме с нелоша преднина, но я загубихме и се стигна до последното нападение. Не желая да коментирам съдиите. Трябва да отбележим, че допуснахме грешки, които, ако за в бъдеще оправим, ще имаме успехи. Надявам се, че развоят на тази среща ще ни послужи за урок. Показахме, че всички бяхме готови за битка. Дано в следващия двубой да се поздравим с успеха“, коментира Ники Стоянов.

Старши треньорът на „сините“ Тити Папазов определи мача като много интересен. Той подчерта, че ръководеният от него тим на Левски Лукойл е показал характер и воля за победа в поредна среща. Папазов коментира още:

„Много интересен мач. Смятма, че и домакините да бяха спечелили нямаше да бъде незаслужено. Берое доминира през по-голямата част от второто полувреме. Ние обаче показахме характер и доказахме, че в тима ни има химия, което ни помогна на два пъти да се върнем след изоставане от 8 точки. В последните секунди беше лотария. Имаше много грешки, но смятма, че трябва да сме доволни от старанието. Ние много се скъсихме след контузията на Йордан Минчев. Липсваше ни и Чавдар Костов и Асен Великов. В много дълги периоди от срещата играха млади играчи за нас. Има спорна ситуация на края на мача. Изхождайки от огормния опит на Мартин Хорозов предполагам, че е отсъдил правилно. Убеден съм, че ние имаме много големи резерви. Берое са по-подготвени от нас. Ние компенсирахме тяхната физическа мач с много себераздаване. Този отбор е свикнал да побеждава. В Самоков отново се върнахме след изоставане, което говори, че този тим има характер. Това е изключително ценен мач за нас. Отборът на Берое в последните години винаги имаше много скъпи селекции, което носи съответната отговорност. Днес те залагат на по-млади състезатели и това сваля от напрежението и очакването. Смятам, че победихме на два терена, на които е много трудно. Ние започнахме с летящ старт. Важна победа.“