неделя , октомври 25 2020

Берое 2 загуби от Ямбол на старта на „А“ група

Вторият отбор на Берое откри участието си в Регион „Юг“ на „А“ група със загуба. Юношеският отбор отстъпи при гостуването си на силния отбор на Ямбол 2 със 101:77. Играчите на Бойко Миленков хвърлиха сериозни усилия в срещата, но с много силни втора и трета четвърт домакините, които са актуалният шампион при 19 годишните, спечелиха.

Михаил Комбаков, Дамян Минков, Павел Спасов, Георги Бошнаков и Петър Тояганов бе стартовата петица за беройци. Първите десет минути на двубоя, игран в спортна зала „Диана“ в Ямбол, преминаха сравнително равностойно. Двата тима се придвижваха компактно в резултата, а играта вървеше кош за кош. Последното попадение бе в актива на старозагорци, които спечелиха частта с 21:22.

Втората четвърт обаче се разви по различен начин. Ямбол вдигна оборотите, докато „зелените“ започнаха по-трудно да завършват нападенията си. На този фон логично домакините взеха аванс, който не изпуснаха до края на полувремето. С 31:23 в частта Ямбол 2 излезе напред в общия резултат на почивката с 52:45.

За съжаление, втората част продължи с доминация на домакините, които се откъснаха комфортно напред в резултата. Беройци свалиха процента на успешна стрелба и в резултат на това третата четвърт убедително отиде в актива на Ямбол, които излязоха с 20 пункта напред в резултата – 80:60.

В заключителните минути играчите на Бойко Миленков подобриха чувствително представянето си в отбрана. Въпреки това в предни позиции не успяха да развият няколко добри нападения. Така и последната част бе взета от домакините с 21:17 и краен резултат 101:77.

За Берое 2 Дамян Минков приключи двубоя с дабъл-дабъл – 28 точки и 10 борби. С дабъл-дабъл, 15 точки и 11 асистенции, се отчете Михаил Комбаков. Павел Спасов бе третият най-резултатен за „зелените“ с 11 точки.