вторник , април 13 2021

Берое загуби от Левски Лукойл след безобразно съдийско решение

В истинска баскетболна драма Берое загуби от Левски Лукойл със 77:79 . Срещата в спортна зала „Стара Загора“ изпълни смисъла на думата дерби от първата до последната минута. Феновете по трибуните станаха свидетели на много здрава и драматична битка до последните секунди на сблъсъка.

Мичъл, Брейди Роуз, Рейн, Симеон Илиев и Ники Стоянов стартираха в началото на дербито. След като се пребориха за началната топка, играчите на гостите успяха да вкарат и първия кош в двубоя. Ники Стоянов от Берое въстанови равенството след хубав пробив. Двата тима се „захапаха“ още в самото начало. Тройка на Ракуан Мичъл взриви трибуните в спортна зала „Стара Загора“. С попадението беройци поведоха с 9:5. Това накара треньора на гостите Тити Папазов да вземем прекъсване. След паузата „сините“ върнаха изоставането си. Сблъсък с противников играч принуди Николай Стоянов да напусне игрището, за да му бъде указана лекарска помощ. На негово място в игра влезе Дамян Минков. Младият баскетболист на няколко пъти спря нападение на гостите. За жалост, в тези минути мерникът на Брейди Роуз изневери при няколко негови опита за стрелба от трите точки. В последните секунди Левски Лукойл успя да открадне частта в своя полза след попадение на Христо Захариев. Роуз реализира в последните секунди от фаул за окончателното 18:19 за „сините“.

Играчите на Тити Папазов влязоха изключително силно във втората част. Гостите направиха рейд от 10:0 в своя ползва, повеждайки с 11 точки. Това мобилизира старозагорци до краен предел и след тройка на Роуз те намериха пътя към противниковия кош. 2:45 преди края на частта Ники Стоянов с тройка изравни резултата на 31:31. Берое и Левски размениха по още едно попадение, след които полувремето приключи при равенство 33:33.

Две попадения за двата отбора белязаха старта на третата четвърт. Последваха минути, в които Берое показа най-доброто, на което е способен. Старозагорци направиха серия от успешни нападения, което взриви феновете в залата. В средата на третата част резултатът вече бе 51:42 за „зелените“. Изоставането не смути Левски Лукойл. Чрез Захариев и Тасич „сините“ намалиха изоставането си с 4 пункта. Берое отново се откъсна с много точни стрелби на Роуз и мощна забивка на центъра Седариан Рейнс. Феновете в залата станаха свидетели на изключително здрава игра от двата отбора до края на частта. След тройка на Тошков от гостите, Мичъл бе 2 от 2 от наказателната линия. Така Берое спечели частта с 27:23 и влезе в заключителните 10 минути с аванс от 5 точки – 61:56.

С кош на Бишъп след хубав пробив „зелените“ откриха частта. След две нарушения и точна стрелба от двойката гостите отново се доближиха опасно близко до Берое. Домакините обаче отговориха подобаващо на предизивкателството след много точно изиграни две нападения, при които Стоянов и Рейнс реализираха за радост на своите привърженици. 71:65 за Берое точно в средата на частта. За съжаление, груби грешки в отбрана за старозагорци позволиха на гостите да изравнят след две попадения от тройката. Брейди Роуз наруши успешната серия на столичани с точка от наказателната линия. В обратната атака обаче „сините“ отново намериха целта, излизайки напред в резултата. Това накара Любо Минчев да вземе прекъсване с надеждата, че оставащите решителни секунди, ще бъдат за Берое. Последвалият опит на старозагорци да върнат пасива обаче завърши с нарушение в нападени на Ваклинов. Вторият опит на домакините отново не сполучи. От своя страна Левски Лукойл отново бяха намериха целта и излязоха напред със 75:72 точно 120 секунди преди финалния гонг. Мичъл заплете интригата с две успешни стрелби от линията за фаул. Брилянтен пробив на Брезелтон от „сините“ донесе кош и аванс от 3 точки за сините 55секунди преди края. Бишъп с тройка вдигна феновете на крака. 77:77 при оставащи 38 секунди. Столичани не сполучиха при своя опит за нападение, но тогава главният арбитър Мартин Хорозов се намеси с изключително грешно решение в ущър на Берое. Това позволи на Левски да ввземе нападението и да вкара за крайното 77:79.