събота , август 8 2020

Силна последна четвърт донесе победа на Берое

Берое спечели гостуването си в Ямбол с 97:86 . Старозагорци изпитаха известни трудности входа на двубоя, но убийствени последни минути изковаха 14 успех за сезона. Срещата в Ямбол бе играна пред празните трибуни на зала „Диана“ поради мерки за сигурност около влошената епидемиологична обстановка в страната.

Остин Прайс, Станислав Ваклинов, Павлин Иванов, Станимир Маринов и Рейнс започнаха в мача срешу Ямбол. В началните минути двата отбора се движиха сравнително равностойно. Берое опита да отвори дистанция пред своя опонент, но тази възможност се отвори едва в края на частта. Старозагорци съумяха да дръпнат с аванс от 5 точки пред своя опонент – 21:26. Очакваният, че вторите десет минути ще затвърдят превъзходството на „зелените“ обаче не се сбъднаха. Прецизността напуска беройци и те започнаха да бележат по-рядко. Същевременно тимът на Ямбол намери своята игра, което създаде много сериозни затруднения на старозагорци. Воденият от Тони Дечев отбор не само навакса изоставането си, а дори излезе напред в резултата, което изправи беройци до стената. Почивката дойде при 43:40 за домакините.

Първите минути на третата четвърт отново бяха за тима на Ямбол. С няколко отворени стрелби от тройката домакините направиха аванса си цели 10 точки. Любо Минчев мигновено взе прекъсване, което обърна развоя на срещата. След паузата Берое подобри представянето си и в двете фази. За кратко двуцифреният аванс бе сведен до 2 точки изоставане. В средата на частта двата тима започнаха да редуват попадение за попадение. Това продължи до самия край на третата четвърт, в която все пак старозагорци надделяха с 22:26 и 65:66 в тяхна полза.

С попадения на американските центрове Рейнс и Уолкър Берое дадено тон на заключителните минути в срещата. Силното начало на старозагорци обезкуражи домакините, които не можеха да се противопоставят на успешните нападения на гостите. В средата на на четвъртата четвърт беройци вече имаха двуцифрен аванс, който да нараства. В последните секунди Берое си позволи лукса да свали оборотите, което доведе до намаляване на преднината, но в крайна сметка успехът отиде към Стара Загора.

Сашо Янев се отчете с най-много точки – 23. Седариан Рейнс добави 19, а Остин Прайс записа 16.