сряда , април 1 2020

Берое започна третото завъртане със загуба в София

Берое загуби гостуването си на Левски Лукойл с 98:68. Почти през целия двубой старозагорци бяха догонващи в резултата, но опитите им да се доближат до своя противник не дадоха резултат. Единствено в първите няколко минути на третата част Берое загатна за потенциала, с който разполага. Това обаче не се оказа достатъчно.

Остин Прайс, Ники Стоянов, Сашо Янев, Станимир Маринов и Седариан Рейнс започнаха срещата за Берое. С точна стрелба на Прайс от зоната на трите точки Берое излезе напред в резултата. Домакините отвърнаха също с три точки. Двата тима продължиха с размяната на попадения, но при 7:7 „сините“ отвориха за първи път разлика в резултата. След серия от неуспешни нападения от страна на старозагорци частта приключи при 24:11 за Левски Лукойл.

Времето за почивка между частите не бе достатъчно за беройци, за да променят представянето си и те продължиха много трудно да намерят коша на домакините. От другата страна столичани бележиха, като в началото на вторите десет минути „зелените“ вече изоставаха с 34:11. В следващите минути старозагорци все пак пробиха „стената“ и започнаха да бележат, но на това техният съперник отговори подобаващо. Малко преди почивката Левски Лукойл отвори преднина от 28 пункта, която все пак бе свалена до 55:31. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Ударно начало за Берое след паузата възроди надеждите в „зеления“ лагер. Старозагорци записаха най-голямата си серия в мача, отбелязвайки цели 10 точки срещу 0 за своя противник. Добрите минути обаче не продължиха толкова дълго, колкото на всички свързани с тима им се искаше. Левски Лукойл отново увеличи дистанцията на 20 точки и задържа аванса си до самия край на частта, която приключи при 71:51.

Опитът на Берое отново да влезе здраво в четвъртата четвърт този път не даде резултат. От това се възползваха играчите на Левски Лукойл, които с няколко успешни атаки увеличиха преднината си. В заключителните минути, видимо обезкуражени, беройци задълбочиха изоставането си. Крайният гонг в срещата дойде при резултат 98:68.

Седериан Рейнс бе над всички в редиците на Берое и завърши мача с 21 точки, 3 борби и 3 блокади. Капитанът Сашо Янев добави 15 точки към общо 66-те на своя тим и се отчете с 5 борби. Остина Прайс се отчете с 12 точки.