събота , август 8 2020

Берое отстрани Черноморец и очаква 1/2 финала с Левски Лукойл

Берое се класира за 1/2 финалната фаза на турнира за Купата на България след победа над Черноморец с 85:73. Измъчвания от различни контузии тим на старозагорци водеше в резултата през почти целия двубой. „Зелените“ пропуснаха да направят успеха си далеч по-изразителен, но въпреки това не оставиха съмнение в превъзходството си. Така беройци преодоляха първата фаза на надпреварата и в събота ще се изправят срещу фаворита и домакин на турнира Левски Лукойл.

Деян Карамфилов, Остин Прайс, Сашо Янев, Павлин Иванов и Антъни Уокър започнаха мача за Берое. След размяна на няколко попадения, старозагорци успях трайно да излязат напред в резултата. „Зелените“ дори бяха близо да излязат с двуцифрен аванс, но липсата на точност в завършващия удар направи така, че бургазлии в крайна сметка скъсиха значително изоставането си. Първата част приключи при 28:24 за беройци.

През вторите десет минути проблемите с контузени и болни играчи дадоха отражение в играта на отбора. Черноморец опита да се възползва от това и да притисне Берое до стената, но все пак старозагорци намериха сили да се преборят и след по-силни последни минути завършиха частта при 15:15.

След почивката играта на отбора потръгна. Беройци започнаха да бележат повече, а същевременно повишиха агресията в отбрана, която сериозно затрудни тима на Черноморец. За първи път в хода на двубоя авансът на тима от Стара Загора достигна до двуцифрено измерение. В тези Павлин Иванов и Прайс показаха завидна успеваемост при стрелбата. След първоначалния устрем обаче „зелените“ отново позагубиха концентрация и в последните секунди тима от Бургас навакса изоставането. Частта все пак отиде в актива на беройци – 24:19.

В началото на последната четвърт играчите на Берое влязоха видимо по-добре от своя опонент. След две игрови минути обаче Черноморци взеха инициативата. Опитът им да помислят за нещо повече в мача обаче бързо беше осуетен, след като Станимир Маринов и Сашо Янев намериха целта. „Зелените“ отново засилиха представянето си в отбрана, което мигновено доведе до качване на преднината в двуцифрено измерение. В крайна сметка последният гонг удари при 85:73 за Берое.

Павлин Иванов се отчете с най-много точки за старозагорци – 20. След него в класацията се нареди Остин Прайс с 18 пункта, а Деян Карамфилов и Антъни Уокър записаха по 12. Атлетичният американец, който игра с травма,  бе близо и до дабъл-дабъл, но приключи мача с общо 9 борби.