понеделник , юли 6 2020

Любо Минчев: „Проблемите ни дойдоха от подхода и меката игра в началото“

Берое спечели гостуването си в Правец на Академик със 71:83. Старозагорци трябваше много да се потрудят, за да достигнат до успеха, след като влязоха трудно в срещата, което донесе нелош аванс на домакините през първата част. За щастие беройци намериха своята игра, което важи с пълна сила за четвъртата част, и успяха да побдят с двуцифрена преднина. Въпреки добрия завършек след двубоя старши треньорът Любомир Минчев акцентира на лошото начало. Специалистът призна, че тимът на Берое е влязал твърде меко в срещата.

Започнахме меко в защита, и в нападение. Генерално, проблемът беше в подхода към мача и това се показа в първата четвърт. Не искам по никакъв начин да подценявам усилията на противника, но аз гледам моя отбор. Не бях доволен от твърдостта, с която отворихме мача и поради тази причина загубихме с толкова първата четвърт. Подобно подценяване не ни е за първи път и колкото да говорим, и колкото пъти да се опарим, все си го имаме този проблем. Хубавото е, че съумяхме да се променим, но има и моментни, в които не успяваме – пример е мачът в Пловдив. Това е проблем, който трябва да решим в хода на сезона“, заяви Любо Минчев.

За трудното начало говори и гардът Деян Карамфилов:

„Влязохме трудно в мача, тяхната защита ни обърка в началото, а ние не можахме да изпълним нашите задачи в защита. Радостното е, че успяхме да се върнем и второто полувреме да спечелим с двуцифрена разлика, благодарение на агресивната ни защита и бързи атаки. Не беше лесно, защото отборът на Академик показва израстване с всеки мач.“