вторник , ноември 19 2019

Любо Минчев: „Победата е важна, доволен съм, че успяхме да се преобразим“

Берое записа страхотна победа след изключителен обрат над шампиона Балкан. Срещата в Ботевград изглеждаше като загубена за старозагорци, но с изключителен рейд в последните 15 минути „зелените“ осъществиха едно от най-паметните си наваксвания, минимизирайки разлика от 21 точки в третата част, за да победят с цели осем в края на срещата- 86:94. След успеха старши треньорът Любомир Минчев и отбелеязалият най-много точки за Берое Иван Лилов не скриха радостта си.

„Победата е важна за класирането и за наше спокойствие и самочувствие, но не трябва да се заблуждаваме от това. Играхме слабо през първото полувреме, най-вече в защита, също с грешни решения и атаки. През второто имахме доста по-голяма успеваемост и може би някои индивидуални решения, които играчите взеха, бяха по-правилни и успяхме да вкараме. Може и противникът да се е успокоил, не знам. Не мога да говоря за тях. За нас беше важно да победим в този мач. Нищо не дава кой знае какво, просто е една победа. Доволен съм, че успяхме да се преобразим от трудна ситуация. Това, което говорих преди началото на мача, трябваше да бъде по-мотивиращо, но не беше така. Малко повече се развиках за начина, по който играем в защита и най-вече за това, че нямахме никаква енергия и интензитет. Това е нещо, което винаги съм искал от моя отбор. Малко приличахме на отбор, който не работи в защита. В предните няколко мача изразих безпокойство, че лесно ни се получават нещата, а после имаме поредица с по-силни противници. Друго е, когато имаш вързани мачове, а не да направиш една разлика и после да играеш без всякакво напрежение“, коментира старши треньорът.

От своя страна Лилов заяви:

„Може би това ни е най-сладкият успех, особено след като ги бихме за 20 минути. През първото полувреме имаше един отбор на терена, а през второто друг. През второто полувреме играхме като по учебник. Имахме мотивация, защото беше излагация това, което правехме през първото полувреме. И в началото бяхме мотивирани, но не ни се получаваха нещата. През второто полувреме все едно бяхме друг отбор. Това е нашият път и се надявам да не е само за тези 20 минути днес. Никога не губим вяра. Ако някой спортист губи вяра, по-добре да не се занимава със спорт. Вярваме до края, че ще успеем. Отборната защита и отборната игра в нападение ни направиха победители. Надяваме се капитанът на отбора да се възстанови и да ни помогне, защото днес имахме много малка ротация. Целта ни е да сме на финал, така че се хвърляме срещу Рилски спортист в какъвто и състав да сме. Показахме, че и без най-добрия играч можем да играем. Чувствам се добре, във физическа и психическа форма. Днес бях аз, утре се надявам да е някой друг и да можем да победим Рилски спортист.“

Следващият уикенд Берое приема отбора на Рилски спортист в Стара Загора!