понеделник , май 20 2019

Мнения след Балкан – Берое

Берое не успя да затвори серията срещу Балкан и загуби четвъртия двубой от полуфиналния плейоф със 110:91. Старозагорци влязоха много трудно в срещата, което не им позволи в нито един момент дори да се доберат до изравняване в хода на сблъсъка. Това бе отразено и в коментарите след мача. Старши треньорът Любомир Минчев не скри разочарованието си представянето на отбора във фаза защита.

„Първо поздравявам противника. Днес играха страхотно, имаха и ден, както и висок процент за две и три точки. Това е едната причина, а другата е в моя отбор и начина, по който играхме в защита. Напрежението трябваше да бъде в противника, а не в нас. Явно ние сме били доста отпуснати. Няма само аз да си го обяснявам, нека и играчите да започнат малко да го правят. Не може да получим 56 точки през първото полувреме, 29 през третата част и ние да не сме в бонус, да получаваме кош след кош и да играем, без да се бием. Такава защита няма.

Въпреки неуспеха с постигната победа в предишния двубой старозагорци си осигуриха 5-ти решителен мач в Стара Загора, след който ще стане ясен вторият финалист в НБЛ. „Ще почиваме, ще гледаме записи. Каквото трябва, ще се направи. Това, което загубихме в Стара Загора, го върнахме. Днес обаче, когато противникът беше в по-тежка ситуация, не успяхме да го натиснем от началото“, заяви Минчев.

Националът Александър Янев също призна, че играта в защита се е оказала фундаментална за тазвечершния неуспех. Високият играч на Берое изрази надежда, че след 3 дни развоят на двубоя ще бъде съвсем различен. „Ще се мъчим в Стара Загора да променим нещо за петия мач и там да играем много по-добре. Няма никакво предимство. Двата отбора си взеха по една победа като гост. Мисля, че силите за изравнени. Отборът, който е по-концентриран, мотивиран и не прави толкова грешки, ще спечели.“

ФИНАЛ ПРЕДИ ФИНАЛА! 16-ти май, 19:00ч. спортна зала „Стара Загора“, Берое и Балкан в решителен сблъсък!