събота , юли 20 2019

Инфарктен успех за Берое в Ботевград

Берое постигна изключително ценна победа със 101:96 срещу Балкан в Ботевград. С успеха беройци поведоха с 2:1 на своя съперник в серията помежду им. За Берое Конър Франкамп бе над всички с 24 точки. Николай Стоянов вкара 16, а с 14 се отчете Тихомир Желев.

Александър Янев, Николай Стоянов, Конър Франкамп, Тре Когинс и Терънс Дженингс започнаха срещата в Арена „Ботевград“. Началото на срещата бе повече от обещаващо за старозагорци. Франкамп наниза впечатляващата тройка, подобна на онази, която донесе успеха на неговия отбор при предишната среща. Последваха силни минути за домакините, които поведоха с 12:8 преди Ники Стоянов и Франкамп да възстановят паритета в резултата. В средата на частта двата отбора влязоха в размяна на попадение, но по-силният финал бе в полза на Берое и нашите момчета спечелиха с 25:28

Вторите 10 минути стартираха с грешки в нападения и много здрави защити от страна на двата отбора. Балкан съумя да отбележи първи 90 секунди след началото на част. Последваха нови силни мигове за старозагорци, които дори отвориха преднина от около 5-6 точки. Разликата набъбна до 9 пункта след страхотни попадения на Тихомир Желев и вездесъщия Конър Франкамп. При последното нападение преди края на полувремето Ники Стоянов отбеляза за 47:58 в полза на беройци.

Подемът в играта на Берое продължи и след паузата. Старозагорци започнаха много силно второто полувреме и само за няколко минути поведоха със 17 точки – 69:52. Балкан обаче отвърна със серия от 11:3 и стопи част от разликата. Последваха оспорвани минути, а преди заключителната четвърт беройци водеха със 79:71.

Тройка на Мулчалич и два поредни коша на Браун в началото на последната част доближиха домакините само на точка от своя съперник, а малко след това те стигнаха и до равенство – 81:81. Седем минути преди края обаче вицешампионите останаха без един от най-добрите си играчи – Микейл Хопкинс, който напусна срещата за пет лични нарушения. Балкан пропусна няколко възможности да поведе, преди обратът да стане факт след тройка на Брандън Браун за 89:88 при оставащи две минути и половина.  Берое отново излезе напред след девет поредни точки половин минута преди сирената, което окончателно сложи точка на спора за радост на шумната старозагорска агитка в залата. За пет фаула мачът не довърши и Алекс Гаврилович. Финалният сигнал в мача дойде при крайното 96:101 за Берое.