събота , юли 20 2019

Берое отива в Ботевград за победа – „няма да е лесно“, предупредиха от щаба на „зелените“

Берое успя да спечели втория си двубой срещу Балкан с 85:81 пред собствена публика. С успеха старозагорци изравниха полуфиналната серия преди предстоящите две гостувания в Ботевград. След инфарктната победа старши треньорът на Берое Любомир Минчев благодари за подкрепата на феновете и обяви, че отборът е стоял по-добре, отколкото в злополучния първи двубой. Специалистът обърна специално внимание на включването на Джеймс Уайт в двубоя:

„Едно много добро първо полувреме за нас. Това важи и за защитата и за нападението. За съжаление, направихме коренно различно влизане в първите 5 минути на третата четвърт. Това позволи на противника да се върне много бързо, вместо да приключим с мача. В някои моменти имаше слаба дисциплина и по-слаба концентрация. Радвам се, че победихме, защото беше важно от психологическа гледна точка. Ако бяхме загубили втората среща тук, ставаше много трудно. Не невъзможно, но много трудно. Сега трябва да си върнем онова, което загубихме тук. Ще бъде много, много трудно. В последните минути допуснахме също някои грешки. Искам да благодаря на публиката. Радващо е, когато ни подкрепят по такъв начин. Подобна помощ за всеки един тим е изключително важна. Това е нещо хубаво, което сме направили в последните секунди. Това, дали силите ще ни стигнат за финала, зависи много от самите играчи. Получихме много сериозна подкрепа от Джейм Уайт. Той е на една загрявка. Той не е във форма, но е изключително полезен. Дава ни по-голяма сигурност, но за съжаление от началото на годината не можем да разчитаме на него. Положително в тази среща бе организацията, дисциплината и добрият процент при стрелбата“, заяви Любомир Минчев.

Задоволството си от успеха сподели и Станислав Ваклинов:
„След лошия мач, който загубихме, допуснахме отново някои грешки, но бяха по-малко. Важното е, че победихме. Отиваме в Ботевград с цел минимум 1 победа. Мисля, че се борихме повече и играхме с повече енергия в защита. Доста по-добре се представихме и в нападение.“

Третият двубой между Берое и Балкан е на 11-ти май от 19:00ч.. в Ботевград.