събота , юли 20 2019

Берое за първи път в историята си ще играе пети мач в плейофите

Берое загуби снощи като гост четвъртия двубой от полуфиналната серия в Националната баскетболна лига срещу Балкан Ботевград. По този начин се стигна до пети решителен мач, който ще се играе в Стара Загора в четвъртък от 19 часа. Тази ситуация е изцяло нова за Берое, защото до момента никога старозагорският тим не е стигал до равенство 2:2 и нужда от пета среща в плейофите на българския шампионат. В първото си участие на полуфинал през 2017 г. Берое отвя набързо варненския Черно море с 3:0, след което загуби финалната серия от тогавашния Лукойл Академик с 1:3 победи. В останалите си участия в най-високото ниво на българския баскетбол Берое е отпадал на четвъртфиналната фаза, където се играе до 2 успеха.

Далеч по-сериозен опит с тежки и дълги серии имат Балкан, който е изиграл 4 серии с по 5 срещи в последните 10 сезона. През 2013 и 2014 година балканци отпадат на полуфиналите от бившия вече Левски с 2:3, година по-късно ботевградчани надделяха на същата фаза над Рилски спортист, а после на финала загубиха решителния пети мач в битката за златото от Лукойл Академик.

Традициите и опитът имат своето значение в спорта, но Берое се готви с пълни сили за своя мач на сезона до този момент – решителният пети двубой срещу Балкан. През сезона нашите взеха цели 5 успеха и загубиха само 2 пъти от тима на Ботевград в шампионата и са на крачка от втори финал в историята си, както и шанс за реванш срещу Левски Лукойл, от който загубихме Купата на България в началото на март.

Нека заедно направим последната стъпка в четвъртък от 19 часа, когато залата в Стара Загора се пука по шевовете и тя да бъде озарена от беройските песни на победата!