вторник , юни 25 2019

Берое спечели второто място в редовния сезон за първи път в историята си

Добрата новина от 25 кръг на Националната баскетболна лига е, че Берое за първи път в историята си е сигурен втори в редовния сезон на шампионата. Беройци си осигуриха позицията с убедителната победа над Ямбол като гост с 90:64. По този начин старозагорци ще имат домакинско предимство в евентуална полуфинална серия в плейофите. Очакван съперник там би бил тимът на Балкан, който завършва трети в първата фаза на първенството. Ботевградчани спечелиха като гости на Черно море във Варна с 97:76. Въпреки, че в момента именно те са втори, Балкан имат мач повече от Берое. Дори да спечелят гостуването си в Стара Загора на 24 април, а беройци да загубят и мача си с Черно море този четвъртък, старозарци вече имат предимство в преките двубои, след като победиха на 2 пъти Балкан до момента в Лигата.

Интригата за за четвъртото място и домакинско предимство за четвъртфиналите продължава с пълна сила. Академик Бултекс 99 зае позицията заради домакинския си успех над Спартак Плевен със 79:66. Така пловдивчани вече имат равен баланс 11-11 с петия Рилски спортист, който допусна разгром като гост на Левски Лукойл със 107:67.

Спартак Плевен има 9 победи и 13 загуби и е с победа предимство пред Ямбол в борбата за шестото място, което ще определи съперника на Балкан за четвъртфиналните плейофи, докато седмият ще играе с Берое. Академик София продължава да е осми, а Черно море изостава с победа от съперника си за последното място, даващо право на участие в плейофите.

В сряда от 18 часа Академик приема в Правец Левски Лукойл, а в четвъртък от 18 Берое гостува на Черно море Тича, Рилски Спортист е домакин на Спартак Плевен. Половин час по-късно е последният двубой от кръга между Академик Пловдив и Ямбол.