събота , април 20 2019

Берое излиза в битка за първото място в Балканската лига

Берое вече е в македонския град Гевгелия, където тази вечер от 19:30 часа излизат срещу местния Блокотехна в последен мач от редовния сезон в Балканската лига. Берое е водач в класирането с 10 победи и едва 1 загуба, а македонците са втори с победа по-малко. Двата отбора ще определят победителя в първата фаза на турнира. При победа или загуба с по-малко от 10 точки Берое със сигурност ще спечели първото място, заради победата си с 91:81 срещу този съперник в Стара Загора на 22 януари.

Освен двата тима, във Финалната четворка, която ще се проведе на 6 и 7 април в албанската столица Тирана, ще участват още отборите на Академик Пловдив и Теута Дуръс. Утре вечер от 18:30 ч. Академик ще изиграе последния мач от редовния сезон като гост на Кожув в Гевгелия. При победа тимът на Бултекс ще заеме третото място, а при загуба четвъртото. Полуфиналите на Финалната четворка ще противопоставят първия срещу четвъртия и втория срещу третия в първата фаза на Балканската лига.