вторник , юни 25 2019

Берое излезе втори в НБЛ, мнения след успеха над Рилски спортист

Берое не даде шанс на гостуващия тим на Рилски спортист, побеждавайки го с 84:77. По този начин старозагорци излязоха на втората позиция във временното класиране на НБЛ след изиграването на 21-я кръг. Петият двубой през сезона между двата отбора се оказа с по-положителен за „зелените“ и техните верни фенове. След срещата старши треньорът на старозагорци отличи победата като единственият позитив от сблъсъка. Любомир Минчев не скри, че тимът на Берое не е играл по начина, по който му се е искало през всичките 4 части:

„Не много добър мач за нас. Най-вече откъм защита в първата част. Бяхме без интензитет в отбрана, без достатъчно енергия. Допуснахме да ни вземат твърде много борби. През втората част вкарахме далеч повече енергия при играта в защита, предизвикахме ги да направят грешки, откраднахме някои топки и на моменти напълно разбихме тяхното нападение. Естествено това оказа влияние и на процента им стрелба през втората част. Пак казвам, че не беше много добър мач за нас, но съм доволен от победата.

Старши треньорът на Рилски спортист призна класата на Берое и посочи, че по-доброто представяне на „зелените“ през втората половина от двубоя е довела до крайния успех за домакините:
„Смятам, че за публиката в Стара Загора се получи интересен мач. И двата тима играха много мотивирано, което се отрази на агресията. Затова и през първото полувреме резултатът беше изравнен. През втората част очаквах Берое да играе по-агресивно, на ръба на нарушенията. Имаше моменти, в които ние не издържахме на това и допуснахме грешки в нападение и неточности при отбраната. Това доведе до тази малка и съществена разлика. В борбите надделяхме над домакините с 48:35. Имаме 16 в нападение, което е много. Не успяхме да лимитираме Франкамп, който за нашия шампионат е доста голяма класа. На моменти, когато играхме добре, получихме много тежки кошове от него. Като цяло трябва да кажем, че Берое играха много, много силно от зоната на трите точки. Вкарали са ни цели 13 тройки.