сряда , април 24 2019

Берое със 17 точки преднина преди реванша с Академик

Берое постигна победа с 84:67 над Академик София в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България. По този начин нашите имат 17 точки преднина преди реванша в събота в Правец.

Треньорският щаб на Берое за първи път от много време насам разполагаше с по-широка ротация от опитни състезатели. Успешен дебют за старозагорския тим записа новият американски гард Пол Милър. Сериозно количество минути успя да натрупа и младият Ивайло Тонев, който се завърна наскоро след продължителна травма. Познатите величини Конър Франкамп, Тре Когинс, Николай Стоянов, Тихомир Желев, Сашо Янев и Станислав Ваклинов допринесоха много за победата. Няколко минути в края на двубоя регистрира и Евгени Василев. Единствено Джеймс Уайт продължава да бъде в лазарета.

От самото начало на двубоя си пролича кой отбор е по-класният на паркета. Капитанът Тихомир Желев откри резултата със специалитета си от зоната за 3 точки. Гостите от Правец така и не успяха да поведат дори за момент в срещата, а най-близо се доближиха при 16:14. С две успешни стрелби обаче нашите покачиха на 21:14 след 10 минути игра.

Втората четвърт бе почти аналогична на първата. Беройци продължаваха с успешните стрелби, като завършиха полувремето с 45% успеваемост. Гостите пропуснаха много отворени шансове от лесни ситуации, което способства преднината ни в един момент да достигне 19 точки. В крайна сметка сирената за край на втората част дойде при резултат 46:30 за Берое.

Почивката очевидно се бе отразила добре на състезателите на Берое, които излязоха мобилизирани и направиха огледални на предишните 10 минути. Таблото показваше 69:46 преди заключителната част на двубоя. Изненадващо или не в началните минути на последната четвърт беройци се отпуснаха и допуснаха серия от 7:0 за Академик. Тя обаче бе спряна от прекъсване, поискано от Любо Минчев и два последователни бързи коша на Ваклинов и Янев. В следващите минути нашите вдигнаха още оборотите и в един момент преднината им достигна цели 27 точки. До края на мача обаче младият тим на Академик се активизира и намали пасива си преди реванша на 17 точки за крайното 84:67.

Шестима играчи на Берое вкараха повече от 10 точки в мача. Сашо Янев направи впечатляващ дабъл-дабъл от 15 точки и 15 борби, Станислав Ваклинов също го направи с 11 точки и 10 борби. Тихомир Желев отбеляза 14 точки, а Ники Стоянов и Конър Франкамп се отчетоха с по 11 пункта.

Реваншът между Академик и Берое в Правец е насрочен за 16 февруари, събота, от 18 часа.