сряда , април 24 2019

Станислав Ваклинов: „Играем и побеждаваме за феновете“

Берое не срещна трудности срещу казахстанския Барсъ Атърау и го победи с категоричното 100:68. По този начин старозагорци продължиха с перфектното си представяне в Балканската лига, като вече имат актив от 8 победи в 8 срещи. Интересното е, че зрителите в спортна зала „Стара Загора“ станаха свидетели за трети пореден път на отбелязването на 100 точки от страна на играчите на Берое. След двубоя от домакините бяха видимо доволни от развоя на срещата. Старши треньорът Любомир Минчев отбеляза, че тимът му е влязъл в срещата по-концентрирано, отколкото в последния шампионатен двубой срещу Ямбол: „Започнахме мача много по-концентрирано и мобилизирано, отколкото предишния двубой от вътрешното първенство. Това показа, че в срещата с Ямбол ни липсваше концентрация и мобилизация. Днес определено съм доволен особено в играта в защита и особено през първата част. След това малко свалихме оборотите, но донякъде е нормално. Далин Бачински все още не е готов. С Конър планът ни беше да поиграе около 15 минути, тъй като нямаше тренировки цяла седмица. Решихме да съхраним и Николай Стоянов, тъй като получи поредица от удари в бедрото. Това можеше да влоши положението, но смятам, че ще играе във Варна. Доволен съм от включването на Мишо Комбаков, но трябва да работи върху физиката„, коментира Любо Минчев

Станислав Ваклинов отчете важността на постигнатата победа: „Важното е, че победихме. Вдигнахме се и успяхме да победим по категоричен начин. Направихме и някои красиви изпълнения, което се хареса и на публиката. Все пак играем и за хората. Надявам се, че всеки път ще има хора по трибуните, защото това е показателно за нашия труд.