понеделник , септември 16 2019

Мнения след първия домакински неуспех в НБЛ

Берое не успя да достигне до десетата си поредна победа в НБЛ и загуби като домакин от Ямбол със 110:111. Макар и минимална загубата вгорчи повече от натоварената седмица за играчи и треньори от зеления отбор. След срещата старши треньорът на Берое Любомир Минчев посочи слабата защита като основна причина за малко очаквания неуспех. Ето какво заяви специалистът:

„Предвид  представянето на двата отбора до момента определено може да се каже, че загубата е шокираща. Първо поздравявам тима на Ямбол. Играха много добре, с много висок процент стрелба. Това обаче смятам, че се дължи на нашата слаба защита. Цели 59 точки в първата част и още 52 през втората. Това говори достатъчно. Нормално е да загубим. Нашата статистика също е добра по показател стрелба, но малко не ни стигна. Донякъде е разбираемо, тъй като днешната среща е 4-та за период от 7 дни. Това обаче не е извинение. Ние сме си виновни, че не подходихме сериозно. Оставихме ги да се разиграят и да натрупат самочувствие още в първата четвърт, а след това просто не успяхме да влезем в двубоя. При толкова много мачове, липса на тренировки и ротация очаквах да се издъниме някъде. За съжаление това стана в НБЛ.“

Разочарован след мача бе и Николай Стоянов, който имаше възможност за последната стрелба в двубоя, но малкото секунди до края не му позволиха да бъде по-точен:

„Съжалявам за развоя на събитията. Надявах се, че от тази тежка серия ще излезем само с победи. Не успяхме и сме си виновни единствено и само ние, защото в защита бяхме наистина далеч от доброто ниво. Трябваше да стиснем зъби и да изиграем 40 минути здраво в защита. Не е фатално и се надявам, че ще успеем да се вдигнем, да си направим нужните изводи и да не допускаме подобни развои за в бъдеще.“