понеделник , октомври 15 2018

Второ място за Берое за купа „Георги Христов“

Берое загуби с 83:99 от домакина Балкан финала в турнира в Ботевград в памет на легендарния баскетболист Георги Христов.

През първата част домакините съумяха да натрупат преднина, но беройци изравниха играта и се оттеглиха на почивка с едва точка пасив. Третата част обаче бе категорично за Балкан и в крайна сметка Берое не успя да се доближи до победата.

Най-резултатен за нашите стана Тихомир Желев със 17 точки, Павел Маринов добави 14, а американците Адонис Файлър и Конър Франкамп вкараха по 12.

По-рано през деня Рилски спортист спечели мача за третото място след победа с 88:78 над румънския Тимишоара.

Берое продължава с проверките с визита на турския Едирнеспор. На 29 и 30 септември заралии гостуват в Одрин за две контролни срещи.