понеделник , октомври 15 2018

Берое победи убедително Спартак Плевен

Убедителна победа записа Берое в контролна среща срещу плевенския Спартак, играна в Стара Загора. Зелено-белите се наложиха със 109-83 над своя съперник, като през цялото време доминираха в резултата. Бойко Миленков водеше тима в отсъствието на Любо Минчев и националните състезатели. За щастие Николай Титков и Борис Войков съумяха да запишат игрови минути, след като пропуснаха предишния мач с Академик Бултекс заради различни травми.

Най-резултатен за старозагорци стана Тихомир Желев с цели 30 точки, от които 6 тройки, Конър Франкамп се отличи с 27 точки, а Далин Бачински отбеляза 19 и се пребори за 12 борби под коша. Беройци демонстрираха добра успеваемост от всички зони на игрището, което допринесе за хубавата победа. За гостите от Плевен игра бившият състезател на Берое Тошко Тодоров, който се отличи с 11 точки.

След завръщането на треньора Любо Минчев и националите, Берое продължава с подготовката за новия сезон. Следващата контролна среща е планирана за 20 септември, четвъртък, у дома срещу румънския Крайова.