петък , декември 14 2018

Националите до 18 години с шанс за топ 8 на Европейското

Юношеските национали на България до 18 години, водени от помощник-треньора на Берое Бойко Миленков и Мануел Марков, имат реален шанс да се класират за четвъртфиналите на Европейското първенство Дивизия Б в Македония. До момента младите надежди на българския баскетбол спечелиха срещу Словакия със 75:60, разгромиха Албания с 93:49 и загубиха от Дания с 69:77. По този начин българите заемат временно третата позиция в класирането.

Днес е почивен ден на турнира. Във вторник и сряда предстоят решаващи мачове с водещите отбори в групата Швеция и Словения. При две победи младите „лъвове“ със сигурност печелят първото място в групата и отиват на 1/4 финал срещу втория от група C. Има варианти за продължаване при победа само в един от двата мача, но за целта е необходимо благоприятно развитие в останалите срещи. Както е известно, третите и четвъртите отбори в класирането ще играят за местата от 9-то до 16-то, а петите и шестите за 17/24 място.

Всички в БК Берое стискат палци на Бойко Миленков и компания в отговорната задача да защитят името на България на европейския форум!