неделя , май 20 2018

Берое 2 победи лидера в групата ИУ Варна

Вторият отбор на Берое победи лидера в източния регион на мъжката А група Икономически Университет Варна.

В последния кръг от първия етап на шампионата старозагорци се наложиха като домакини  над варненския тим. След срещата момчетата на Бойко Миленков вече имат актив от 6 победи и 4 загуби и заемат 3-то място. За ИУ Варна това бе първа загуба в шампионата.

Срещата в зала „Общинска“ започна страхотно за домакините от Берое (34:17 в първата четвърт). Вторите 10 минути гостите показаха по-добра игра, но солидният аванс на „зелено-белите“ се запази и след почивката.

Последната четвърт отново бе за старозагорци. Мачът  приключи с убедителна победа за Берое със 103:85

Николай Титков бе най-резултатен за Берое с 38 точки, от които 5 тройки. 25 точки  записа Николай Николов плюс 11 борби и 5 асистенции, а Мартин Раднев се отчете с 15 точки и 8 борби.