вторник , април 13 2021

Берое се върна на победния път

Берое постигна категорична победа над Спартак Плевен  със 111: 77 и с това сложи край на негативната си серия.

„Зелено-белите“ поеха инициативата още от самото начало и завършиха първите 10 минути с аванс от 6 точки – 25:19.

През втората четвърт домакините от Берое не дадоха никакъв шанс на гостите от Плевен. Благодарение на добрите изяви на Александър Георгиев и Евгени Хаджирусев старозагорският тим увеличи солидно преднината си и се оттегли на полувремето при резултат 57:39.

След почивката ситуацията в залата не се промени. Берое поведе с над 20 точки – 78:57.

Последните 10 минути изненади нямаше и „зелено-белите“ записаха безапелационна победа като отбелязаха над 100 точки.

Петима играчи на Берое завършиха срещата с двуцифрен актив.