вторник , април 13 2021

Берое  завърши годината с победа

Берое постигна категорична победа при гостуването си на Ямбол в среща от 12-ти  кръг на НБЛ.

Двобоят  в зала „Диана” започна добре за домакините, който водиха почти през цялото първо полувреме. „Зелено-белите” обърнаха резултата точно преди сирената за почивка (41:39).

След почивката момчетата на Любо Минчев се мобилизираха и  увеличиха аванса си , като до края  на срещата натрупаха над 100 точки.

В крайна сметка старозагорци се наложиха над съперника си  със 103:84.

С 30 точки и 10 борби за Берое се отчете Аджехи Бару. Тихомир Желев добави 19  точки и 6 асистенции.

В следващия кръг от шампионата  Берое посреща Левски 2014.  Сблъсъкът е на 6-ти януари в общинска спортна зала  „Стара Загора” .