събота , август 18 2018

Без изненада срещу Левски

Берое победи Левски  в изключително напрегнат и емоционален двубой в зала „Универсиада“. В срещата не липсваха грешки, но по-добрия отборен дух и доминацията на Алекс Дейвис в подкошието донесоха заслужената победа. Дейвис завърши мача с дабъл-дабъл (14  точки  и 12 борби)

Срещата започна равностойно като двата тима на няколко пъти си разменяха лидерството. Домакините дръпнаха напред в резултата с 9 точки, но за кратко. До края на частта момчетата на Любо Минчев стопиха пасива си и завършиха с резултат 25:22.

Във втората част играта на нерви продължи. След силна серия „зелено-белите“ успяха отново да обърнат резултата в своя полза – 28:29

В следващите минути двата тима се догонваха с една-две точки разлика. На полувремето таблото показваше 42:39 в полза на домакините.

След почивката ситуацията в залата не се промени. Берое показа по-силна игра от своя съперник, но въпреки добрите си показатели изоставаше с две точки – 56:54.

Последните 10 минути напрежението нарастна, резултата отново бе изравнен, но Левски успя да натрупа актив от 6 точки. Повратна точка  бяха двете последователни тройки на  Тери Уиснант .15, 5 секунди преди края на мача безпрецедентна грешка на съдията Калоян Костов можеше да докара срещата до продължение. В крайна сметка Берое победи Левски със 73:71.

Най-резултатен за „зелено-белите“ бе Александър Янев с  22  точки , 6 борби и 4 асистенции.