неделя , юни 24 2018

Победа за Берое и в А група Изток

Вторият отбор на Берое надделя над Шумен със 102:86 в изключително емоционална домакинска среща от А група Изток. Въпреки късата резервна скамейка младите надежди на Берое играха агресивно в защита и успяха да се преборят за първата си победа.

В първата част на мача двата отбора бяха равностойни и завършиха с равен резултат – 51:51.

След почивката обаче играчите на Берое вдигнаха оборотите и успяха да увеличат разликата в своя полза. “Зелено-белите“ стигнаха до победата благодарение на високия процент стрелба от тройката. Мартин Раднев отбеляза 32 точки за старозагорци. Николай Титков и Евгени Василев се отчетоха съответно с 26 и 25 точки. Наставникът Бойко Миленков не спести похвалите си за добрата игра на своя тим.

„Доволен съм от двубоя. Момчетата дадоха всичко от себе си. Успяха да играят агресивно в защита. Раздадоха се до край и в защита и в нападение.“

В следващия кръг от А група Изток Берое ще гостува на Делфин на 29 октомври в Бургас.