Берое отстъпи на Монс в Белгия

Баскетболистите на Берое загубиха първия си мач от втория квалификационен кръг на турнира ФИБА Еврокъп. „Зелено-белите“ отстъпиха на белгийския Монс с 69:88. Втората среща е на 11 октомври в Стара Загора. Победителят ще се класира за груповата фаза на турнира.

Двата тима бяха абсолютно равностойни в първата част, която завърши 15:15. След по-добра втора част белгийският тим, за когото това бе мач №200 в европейските турнири, имаше аванс от 7 точки на почивката. В третата част играчите на Берое опитаха да наваксат изоставането си, но по-слаба последна четвърт подари успеха на домакините.

Най-резултатен за носителите на Суперкупата на България бе Майк ди Нуно с 20 точки. Тери Уиснант добави още 15.