Берое с първа контрола преди старта на сезона

Баскетболистите на Берое изиграха първата си контролна среща от подготвителния период. Късно снощи носителите на Купата на България гостуваха в Белград на сръбския вицешампион ФМП. Двубоят завърши с успех за домакините с 99:58.

Домакините си осигуриха успеха след по-силно първо полувреме. След почивката „зелено-белите“ бяха равностойни на своя съперник, но не успяха да намалят пасива си в точките. Наставникът на Берое Любо Минчев пусна в игра почти всичките си баскетболисти. Участие в срещата не взе единствено Майк ДиНуно. В игра обаче се появи последното ново попълнение Джош Паркър, въпреки че гардът има проведена само една тренировка с тима.

От утре баскетболистите на Берое продължават подготовителния си лагер в Панагюрище. Той стартира на 21 август, в първите седмици обаче треньорският щаб наблегна основно на физическата подготовка на играчите.