петък , ноември 24 2017

Шейн Гибсън: Берое ще спечели Купата и през този сезон

„Престоят ми в България бе страхотен. Стискам палци и желая успех на Берое и през новия сезон. Убеден съм, че и през тази година Берое отново ще спечели Купата и медалите. Тимът има страхотен треньор и страхотно ръководство, които са способни да осигурят нови успехи. Има и невероятни привърженици, на които искам да кажа, че много ги обичам“.

Това заяви бившият баскетболист на Берое Шейн Гибсън след като стана ясно, че от новия сезон ще носи екипа на кипърския АЕК Ларнака. Тимът от Острова на Афродита също като Берое е вицешампион и носител на Купата на страната. АЕК ще играе и във втория по-сила турнир в Европа ФИБА Еврокъп. Жребият определи във втория кръг на квалификациите за надпреварата АЕК да се изправи срещу победителя от сблъсъка между Рилски спортист и литовския Невезис от първия кръг на пресявките.

С екипа на Берое Шейн Гибсън спечели Купата на България и тази на Балканската лига и стана вицешампион. Той бе избран за най-полезен състезател на редовния сезон на Балканската лига и се отчете със средно по 14.3 точки в родното първенство и по 16.8 точки, 3.7 борби и 3.1 асистенции средно в Балканската лига.