Берое(14) загуби последния си двубой и с това приключи сезона си

14-годишните загубиха последния си двубой в последния ден на квалификационния турнир в Самоков. Те отстъпиха на Рилски спортист(14) със 73:86. С тази си загуба “зелено-белите” останаха на втората позиция на 1 точка от първия(Рилски спортист) и на 1 точка пред третия- Дунав Русе. Това бе и последният им мач за сезона, след като само първият продължава напред към финалите.

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора си разменяха точки. През втората част обаче Рилски спортист успя да вземе превес в мача, след като реализира множество бързи контраатаки, повеждайки с цели 16 точки. След полувремето до обрат не се стигна и така мача завърши с 13 точки разлика за домакините от Самоков.

Все пак играчите на Стефан Иванов положиха максимални усилия, но малко не им достигна да се доберат до победата.